اگر کسی به ولی فقیه اعتقادی نداشته باشد در زمان ظهور هم مقابل امام زمان “عج” خواهد ایستاد

حجت الاسلام روح الله باقری گفت: عصر ما هم دقیقا شبیه همان زمان است، اگر مردم کوفه با حضرت مسلم می ماندند قطعاً واقعه کربلا اتفاق نمی افتاد و امروز اگر ما هم توانستیم در زمان غیبت ولیعصر”عج” تابع ولی فقیه خود باشیم، می توانیم ادعا کنیم که در زمان ظهور هم همراه با امام زمان”عج” هستیم.

 

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه پیشوا، حجت الاسلام باقری امام جمعه شهرستان مقدس پیشوا در خطبه های نماز جمعه این هفته ضمن تسلیت شهادت امام محمد باقر “علیه السلام” به علوم بیان شده و تدریس شده توسط این امام بزرگوار اشاره کرد و گفت: متاسفانه در سال های اخیر و با توجه به تبلیغات گسترده دشمن برخی از مسلمانان به سمت عرفان های کاذب می ‌روند و این نشان از ضعف در دین آنها می باشد، زیرا اگر آنان درست دین اسلام را میشناختند این انتخاب را نمی کردند.

امام جمعه پیشوا در ادامه به شهادت حضرت مسلم “علیه السلام” و روز عرفه اشاره کرد و افزود: داستان حضرت مسلم حضرت مسلم که فرستاده امام زمانش بود بسیار حساس و قابل توجه است.

وی وی ادامه داد: امروز آنها که امام حسین “علیه السلام” را قبول دارند اما به ولی فقیه اعتقادی ندارند شبیه آنهایی هستند که حضرت مسلم را در شرایط حساس تنها گذاشتند.

خطیب نماز جمعه پیشوا بیان کرد: عصر ما هم دقیقا شبیه همان زمان است، اگر مردم کوفه با حضرت مسلم می ماندند قطعاً واقعه کربلا اتفاق نمی افتاد و امروز اگر ما هم توانستیم در زمان غیبت ولیعصر”عج” تابع ولی فقیه خود باشیم، می توانیم ادعا کنیم که در زمان ظهور هم همراه با امام زمان”عج” هستیم.

وی در رابطه با روز عرفه هم گفت: باید این روز بزرگ را دریابیم و باید به متن این دعا دقت کنیم، با دقت در این می فهمیم مهمتر از خود دعا، چگونه خواستن و درخواست کردن از خداست، در دعای عرفه با زبان شکر از خداوند درخواست می کنیم.

حجت الاسلام باقری با اشاره به فرا رسیدن عید سعید قربان گفت: در این روز نماز عید قربان ساعت ۸ در مصلای نماز جمعه برقرار می شود.

وی افزود: برهمه ما مستحب است که قربانی بدهیم واین سنت حسنه را باید احیا کنیم و اگر توان قربانی کردن برای همه امکان پذیر نیست چند نفر با هم یک قربانی کنند.

خطیب نماز جمعه پیشوا عنوان داشت: بحث مسکن یکی از مباحث روز می باشد، ما در این شهر برخی از بنگاه داران که تعدادشان کم است معامله اجاره و رهن مسکن و خانه را که قیمت بالایی برای آن در نظر گرفته شده است انجام نمی دهند، این حرکت بسیار پسندیده می باشد و با شرایط فعلی که مسئولین کمترین توجه را به این اوضاع دارند چقدر خوب است که مردم حواسشان به کمک کردن به هم باشد.

حجت الاسلام باقری در ادامه خطبه ها به مسئله ساکن نبودن برخی از مدیران شهری در این شهرستان اشاره کرد و افزود: در این شهرستان بسیاری از مسئولین پروازی هستند و بنده نسبت به این موضوع به شدت گلایه مند هستم.

وی در این رابطه افزود: مسئولی که خود در این شهرستان ساکن نیست چطور می تواند کمبودها و مشکلات را لمس و آنها را رفع کند.

وی گفت: مدیران سازمان تبلیغات و اداره اوقاف شهرستان از همین افراد هستند که در شهر سکوت ندارند.

امام جمعه پیشوا همچنین در رابطه با کمبود آب هم عنوان داشت: با وجود پیگیری ها همچنان مشکل کمبود آب در این شهرستان وجود دارد و این نتیجه بی عرضگی برخی از مسئولین است، آقایان باید کمی در این رابطه دوندگی کنند و پیگیری جدی داشته باشند زیرا این بحث و موضوع بسیار برای مردم جدی و حیاتی می باشد.

خطیب نماز جمعه پیشوا در ادامه با انتقاد از عدم حضور مسئولین در نماز جمعه بیان داشت: حتی مسئولین فرهنگی شهرستان هم در نماز جمعه حضور ندارند، وقتی اعضای شورای فرهنگی شهرستان که بالاترین شورای تصمیم گیری در حوزه فرهنگ در این شهرستان است به نماز جمعه نمی آیند چطور می خواهند برای شهر تصمیم فرهنگی بگیرند.

کمبود کادر درمانی و مراکز خدمات درمانی موضوع دیگری بود که حجت الاسلام باقری به آن پرداخت و گفت: این تعداد درمانگاهی که در شهر می باشد جوابگوی این شهرستان نیست، این شهر نیاز شدید به یک مرکز درمانی مجهز و کادر درمانی مناسب دارد و لازم است که مسئولین در این رابطه کمی جسارت داشته باشند.

امام جمعه پیشوا به مبلمان شهری و فضاسازی شهری هم اشاره کرد و افزود: اینکه شهرداری به پرداخت به موقع حقوق کارمندان خود افتخار کند کافی نیست، مردم پیشوا شایسته بهترین خدمات هستند و باید به این موضوع توجه ویژه ای بشود.

وی با انتقاد از اینکه در سالهای اخیر افتتاح پروژه ای که برای مردم کارآمد باشد نداشته ایم گفت: در همین هفته گذشته معاون رئیس جمهور جناب نوبخت به این شهرستان آمدند و ما هم به رسم میزبانی به استقبال رفتیم اما به محض پیاده شدن در ایستگاه سوار بر ماشین رفتند،  خوب شما کجای شهر را دیدید چه مشکلی از این مردم را حل کردید، شما که از مقامهای بالا بودید چه مسئله ای از این شهر را رفع کردید.

حجت الاسلام باقری در ادامه به سفر ماه گذشته خانم ابتکار هم اشاره کرد و عنوان داشت: این سفر هم همانند دیگر سفرها و بازدیدها کاری را به پیش نبرد، و تا صحبتی هم در نماز جمعه می شود، آقایان پیام می دهند که با تئجه به وضعیت کنونی کمی مراعات کنید و همه چیز را نگویید.

خطیب نماز جمعه پیشوا در همین رابطه افزود: پس حرف مردم را چه کسی باید بزند، مشکلات این مردم را چه کسی فریاد کند، ما که اول در جلسات اداری تذکر می دهیم، شما گوش نمی دهید و کاری پیش نمی رود و ما مجبوریم در نماز جمعه اتمام حجت کنیم.

وی ادامه داد: تریبون نماز جمعه برای مردم و متعلق به آنها می باشد و این مردم هستند که پشتیبان نماز جمعه و امام جمعه هستند و باید آنها پیگیر باشند و حمایت کنند.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *