در مقابل استکبار قدمی هم نباید عقب بیایم

امام جمعه پیشوا: ملت ایران در مقابل استکبار جهانی حتی قدمی هم به عقب باز نمی گردد.

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان پیشوا، حجت الاسلام والمسلمین روح الله باقری، امام جمعه شهرستان مقدس پیشوا در خطبه های این هفته نماز جمعه که در مصلی نماز جمعه حرم مطهر حضرت جعفربن موسی الکاظم”علیه السلام” برگزار شد به لزوم توجه به توان داخلی کشور اشاره کرد و گفت: مسئولین باید به توانمندی های جوانان اطمینان کنند و آنان را باور داشته باشند و تنها راه پیشرفت همین اتکا به توان داخلی می باشد.

خطیب نماز جمعه پیشوا افزود: برخی فکر می کنند اگر قدمی در مقابل استکبار کوتاه بیایم و اسرائیل را به رسمیت بشناسیم تحریم ها برداشته می شود و اوضاع فعلی بهبود پیدا می کند، که این خیال باطلی است.

وی ادامه داد: باید تهدیدها تبدیل به پیروزی شودو این فقط با توان داخلی خودمان انجام شدنی است که مسئولین باید حتما به آن توجه ویژه ای داشته باشند.

حجت الاسلام باقری بیان داشت: جوانان ما بارها و بارها نشان داده اند که می شود از تهدیدها فرصت ساخت و این موضوع در تاریخ اسلام بسیار دیده شده است، اما متاسفانه فرصتهایی هم بوده که با بی تدبیری و سومدیریت مسئولان و مدیران تبدیل به تهدید شده است.

امام جمعه پیشوا به هشت سال جنگ تحمیلی اشاره کرد و گفت: علاوه بر توانمدی های ملی باید از ظرفیتهای فردی هم استفاده کرد، در جنگ هشت ساله که برای کشور تهدیدی بزرگ بود با درایت امام راحل و گوش به فرمانی جونان تبدیل به فرصت شد، البته ما در این جنگ بسیاری از نخبگانمان را از دست دادیم اما همان ها هم باعث افتخار و اقتدار کشور شدند.

خطیب نماز جمعه پیشوا عنوان کرد: در فتنه سال ۸۸ هم این درایت رهبر معظم انقلاب و بصیرت مردم بود که غائله هشت ماهه را جمع کرد.

حجت السسلام باقری افزود: ما امروز در منطقه تبدیل به یک قدرت نظامی و سیاسی شده ایم و در آینده ای نزدیک و با مدیریت درست اقتصادی اوضاع معیشتی کشور هم بسیار بهتر خواهد شد.

وی گفت: دشمنان برای اینکه اوضاع ایران همینطور باقی بماند دست به هرکاری میزنند تا ااین اتفاق نیافتد و ما باید در این ۴سال آینده تلاشمان بر این باشد تا از این وضعیت بیرون بیاییم و توطئه دشمنان را خنثی کنیم.

امام جمعه پیشوا در ادامه به انتخابات آینده اشاره کرد و افزود: بنده خواهش می کنم که در انتخابات گزینه درست را انتخاب کنید و فریب خرج های اضافه و بیهوده برخی را نخورید که تمام مشکلات امروز جامعه ما از انتخاب نادرستمان می باشد.

حجت الاسلام باقری در همین رابطه ادامه داد: آنجا که مردم درست انتخاب کردند نتیجه آن شد انقلاب اسلامی، امام، رهبر معظم انقلاب و افرادی همچون شهید رجایی، اما نتیجه انتخاب غلط توقف کشور و گستاخی دشمنان شد.

خطیب نمازجمعه پیشوا به سفرهای اخیر وزرا و استاندار تهران به این شهرستان اشاره کرد و بیان داشت: امیدواریم این رفت وآمدها به نفع مردم و منطقه باشد، در جلسات مصوبات خوب و زیباییی نوشته می شود اما خروجی برای مردم ندارد.

وی در پایان افزود: مسئولین، وزرا و استاندار وقتی به شهرهای دیگر می روند مردم از آنها صنعتهای بزرگ و اشتغال زایی می خواهند ولی وقتی مسئولی به این شهرستان می آید ما از آنها بیمارستان و آب آشامیدنی می خواهیم که این برای آن مسئول ننگ است، بهتر است آقایان کمی غیرت داشته باشند و به وعده هایشان عمل کنند.

 

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *