دولتمردان ولنجک نشین از درد مردم خبر ندارند/ عده ای هنوز از دستاوردهای برجام می گویند/ چون از دولت تعریف نمی کنیم بودجه منطقه را تعطیل می کنند

امام جمعه پیشوا در خطبه های نماز جمعه ۲۱ دی ماه ضمن انتقاد از عملکرد دولت گفت: آن مسئول، مدیر و وزیری که در ولنجک و بالاتر از آن سکونت داردنمی تواند درد مردم را بفهمد و مشکلات آنان را حل کند.

 

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه پیشوا، حجت الاسلام روح الله باقری، امام جمعه شهرستان در خطبه های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته پیشوا ضمن تبریک ایام ولادت حضرت زینب”سلام الله علیها” ایشان را شخصیتی بی بدیل و بی نظر دانست و گفت: شخصیت و ابعاد زندگی حضرت زینب”سلام الله علیها” هنوز هم آنچنان که شایسته و لازم هست معرفی نشده و فقط یک سال آخر از عمر این بانوی مکرم مورد مطالعه قرار گرفته است.

حجت الاسلام باقری ادامه داد: ایشان مفسر قرآن و یک عالم دینی بودند که مردم برای مطالب دینی خود به ایشان مراجعه می کردند و جواب می گرفتند.

وی افزود: حضرت زینب”سلام الله علیها” شخصیتی با عظمت همراه با متانت داشتند و در همه حوادث، خصوصا واقعه عاشورا علاوه بر صبر و تحملی که داشتند در عین حال آگاهی و بصیرت افزایی می کردند و از رسالت خود که همان رساندن پیام عاشورا بود غافل نشدند.

امام جمعه پیشوا به ولایت پذیری این بانوی بزرگ اسلام اشاره کرد و بیان داشت: ایشان بعد از عاشورا همواره از امام زمان خود حضرت سجاد”علیه السلام” تبعیت می کرد و این همان الگویی است که اسلام به زن مسلمان ارائه می دهد.

خطیب نماز جمعه پیشوا اظهار کرد: ما در جامعه اسلامی زنانی را که حضرت زینب”سلام الله علیها” را الگوی زندگی خود قرار داده اند کم نداریم، مادران، همسران و خواهران شهدا، زنانی هستند که هم اکنون هم در جامعه حضور دارند.

حجت الاسلام باقری گفت: زنان و بانوان ما در دوران دفاع مقدس با دادن شهیدان در راه اسلام برای همیشه در تاریخ بشریت شاخص هستند و ما این آرامش را که الان داریم مدیون همین زنانی هستیم که دوری فرزند، همسر و پدر را تحمل کردند تا این استقلال و شرافت در این کشور و مملکت زنده بماند.

امام جمعه پیشوا به فداکاری همسران جانبازان هم اشاره کرد و بیان داشت: در کشور ما نمونه های بسیاری از زنان مقاوم و با بصیر وجود دارد، همین همسران بزرگوار جانبازان عزیز که امروز با سختی های فراوان و مشکلات بسیاری مواجه هستند و از همسرانشان به خوبی و درستی پرستاری می کنند.

 

 

وی در ادامه به روند حضور مسئولین در نماز جمعه به عنوان میز خدمت اشاره کرد و افزود: این رویه بسیار خوب باید با قوت ادامه داشته باشد تا مردم علاوه بر ارئه مشکلات خود به مسئولین از آنها مطالبه داشته باشند.

خطیب نماز جمعه پیشوا در ادامه بحث فتنه و به وجود آمدن فتنه هم عنوان کرد: فتنه ها همانطور که تا الان بوده اند در ادامه هم به وجود می آیند و تنها راه مقابله با فتنه و فتنه گران بصیرت داشتن و بصیرت افزایی می باشد.

حجت الاسلام والمسلمین باقری گفت: غیرت دینی داشتن، ییعنی اینکه به موقع و در شرایط حساس مردم باید حضور داشته باشند و نسبت به برخی از موارد خلاف عرف و دین که در برخی مواقع رخ می دهد بی تفاوت نباشند و تحمل نکنند.

وی با اشاره به داستان حضرت موسی و خضر بیان داشت: ولایتمداری نباید فقط به زبان باشد بلکه باید در عمل هم دیده شود، امام صادق”علیه الاسلام ۴هزار شاگرد داشتند اما شاگرد ولایتمدار نداشتند.

امام جمعه پیشوا، حضرت اباالفضل العباس”علیه السلام” را ولایتمداری واقعی دانست و افزود: ایشان با وجود اینکه در مسائل دینی و سیاسی صاحب نظر و اندیشمند بودند اما در مقابل امام زمانشان چیزی جز اطاعت نمی گفتند.

حجت الاسلام باقری اظهار داشت: امروز برخی از متدینین نسبت به تعدادی از انتصابات رهبری مطیع نیستند و موضع می گیرند، اینکه بصیرت و ولایت پذیری نیست.

 

 

خطیب نماز جمعه شهرستان پیشوا افزود: در ماجرای ظلم به حضرت علی”علیه السلام” مردم زیادی ناراحت بودند اما تعداد کمی از آنان اعتراض کردند و حرف زدند، در جامعه امروز اگر می بینیم که برخی انتقادهای غیرمنطقی و غیرمنصفانه ای را نسبت به رهبری دارند ساکت نباشیم و دفاع کنیم، دفاعی منطقی و آگاهانه انجام بدیم.

وی ادامه داد: یک کارمند در اداره ای تخلفی می کند، برخی سریع نسبت می دهند به رهبری که جرا اوضاع اینگونه هست، نباید اینطور باشد و جوانان باید در فضاهای مجازی از انقلاب و نظام و رهبری دفاع کنند که فضای مجازی بستر بسیار مناسبی برای ارئه عقاید هست.

امام جمعه پیشوا با انتقاد به برخی که هنوز از دستاوردهای برجام حرف می زنند، عنوان کرد: متاسفانه هنوز شاهد این هستیم که برخی از دستاوردهای برجام دفاع می کنند، مگر اینها اوضاع مردم و کشور را نمی بینند.

حجت الاسلام باقری اظهار داشت: بعد از موضع گیری صریح رهبرمعظم انقلاب در مورد برجام، هنوز آقایان آن را افتخار می دانند و از آن تعریف می کنند، وعده دادند با آمدن برجام مشکلات اقتصاد حل می شود، پس چرا نشد؟

وی افزود: بعد از گذشت ۶ سال از عمر دولت هنوز به ملت وعده می دهند، قول دادند هم چرخ سانتریفیوژ بچرخد هم چرخ زندگی مردم، اما چه شد؟ هم در قلب راکتور هسته ای بتن ریختند و هم مردم در زیر چرخ زندگی دچار سختی و مشکل هستند.

خطیب نماز جمعه پیشوا خطاب به رئیس جمهور گفت: چرا با مردم صادق نیستید؟ شما هردو عرصه را برای خوشایند کدخدا تعطیل کردید و از اوضاع زندگی مردم بی اطلاع هستید.

حجت الاسلام باقری در ادامه بیان داشت: البته از مسئول و مدیری که در ولنجک و بالاتر از آن زندگی می کند و سکونت دارد نباید توقع کار برای مردم را داشت، وزیر و مسئولی که در بین مردم نیست نمی تواند مشکلات آنان را هم حل کند.

وی همچنین عنوان کرد: یک مسئول رده بالای مملکتی در سخنرانی خود می گوید، دولت ما سایه جنگ را از سر ملت و کشور برداشت، مگر رهبری نفرمودند سایه جنگی وجود نداشت که برداشته شود و اگرهم بود حضور مردم آن را دور کرد.

 

 

امام جمعه پیشوا این چنین سخنانی را فاصله گرفتن از ولایت دانست و گفت: اگر این حرفها فاصله و زاویه داشتن با ولایت نیست چه می تواند باشد، مردم جلوی اینگونه رفتار می ایستند.

خطیب نماز جکعه شهرستان مقدس پیشوا در رابطه با اظهارات اخیر رئیس جمهور گفت: در مراسمی عنوان شد که صنعت هسته ای و موشکی را فلان آدم برای کشور آورد، باشد اگر فلانی آورده بود چرا دولت شما در آن بتن ریخت و نابودش کرد.

حجت الاسلام باقری در ادامه افزود: می گویند که انقلاب و رهبری و همچنین کشور در بحث هسته ای و موشکی مدیون فلان نفر و فلان شخص هستیم، باشد این هم قبول و ما می پذیریم، اما آقای رئیس جمهور شما در ۶ سال ریاست جمهوری خود برای کشور و مردم چه کار کرده اید؟ چقدر از قول ها و وعده هایتان عملی شد؟ چرا چرخ زندگی و اقتصاد مردم اینگونه است؟

وی به انتقاد برخی از منصوبین رئیس جمهور به بودجه حوزه های علمیه هم گفت: برخی در رابطه با بودجه حوزه های علمیه حرف های مزخرفی می زند و دارند برای مردم ایجاد شبه می کنند که باید پاسخ بدهیم، اینها بر چه اساس و مبنایی حرف می زنند.

امام جمعه پیشوا اظهار داشت: بودجه آموزش و پرورش کم شده است، بودجه نظامی و دفاعی کم شده است بودجه حوزه های علمیه  را پایین آورده اند، ۷۵ درصد بودجه کل کشور در اختیار دولت است و ۳۰۰ میلیارد تومان بودجه کل حوزه های علمیه در سراسر کشور است.

خطیب نماز جمعه پیشوا عنوان کرد: بودجه اداره تشریفات ریاست جمهوری دوبرابر بودجه حوزه های علمیه و مبلغ ۶۰۰ میلیارد تومان است که به طور کامل هم پرداخت می شود، اما از بودجه آموزش و پرورش کم می کنند.

 

 

حجت الاسلام باقری به حدیثی از امام علی”علیه السلام” اشاره کرد و افزود: حضرت امیرالمومنین”علیه السلام” می فرمایند بیت المال باید به ۴ بخش آموزش، تربیت، دفاع و اقتصائ تقسیم شود که متاسفانه تقسیم بودجه در این دولت را دارید مشاهده می کنید.

وی همچنین در ادامه خطبه های نماز جمعه به موضوع نبود بیمارستان در این شهرستان اشاره کرد بیان داشت: زمانی که در رابطه با منطقه خودمان صحبت می کنیم و می گوییم این مردم بیمارستان و مترو را مطالبه می کنند و می خواهند و چرا هنوز رئیس جمهور در طول این ۶ سال به این منطقه نیامده است می گویند مشکل از نماینده شهرتان است.

امام جمعه پیشوا افزود: پروژه مترو در این شهر هنوز ناتمام مانده که می بینیم در اسلامشهر کلنگ ساخت مترو را می زنند، ما مخالف مترو رفتن به اسلامشهر و بیمارستان قرچک نیستیم اما چرا به شهرستان پیشوا بودجه نمی دهید.

حجت الاسلام باقری گفت: در هفته گذشته در جلسه ای به آقای آقاجانی در رابطه با بیمارستان پیشوا گفتم که با کمال خونسردی گفت برای منطقه شما و پیشوا بودجه نداریم.

وی ادامه داد: چون نماینده، امام جمعه و فرماندار این شهرستان از شما تعریف نمی کنند باید ما را تحریم کنید و امکانات و بودجه را قطع کنید، این چه منطقی است که آقایان دارند.

خطیب نماز جمعه شهرستان مقدس پیشوا در پایان مشکل اساسی کشور را مدیران بی لیاقت دانست و افزود: مشکل ما آمریکا و اروپا نیستند بلکه مشکل ما در داخل و وجود مدیران بی لیاقت هستند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *