مسئولین در ولایتمداری و ولایت پذیری از مردم عقب تر هستند/ کشاورزی پیشوا با اختصاص حق آبه منطقه به تهران در حال نابودی است

امام جمعه پیشوا در خطبه های ۲۸ دیماه گفت: ضامن بقای انقلاب، ولایت پذیری و ولایتمداری می باشد و این امر برای مسئولین واجب تر از مردم است.

 

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان مقدس پیشوا، حجت الاسلام والمسلمین روح الله باقری در خطبه های نماز عبادی سیاسی جمعه ضمن تسلیت فرارسیدن ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا”سلام الله علیها” اظهار داشت: در تاریخ شیعه دو قیام بزرگ اتفاق افتاده است و قیام سوم بشریت را نجات می دهد.

وی ادامه داد: یکی از دو قیام بزرگ قیام فاطمی و در دوران امیرالمومنین”علیه السلام” رخ داد و قیام دوم، قیام حسینی و واقعه عاشورا بود و سومین آنها هم قیام حضرت صاحب الزمان”عج” می باشد که در حال حاضر مقدمات آن در حال آماده شدن است.

حجت الاسلام باقری عنوان کرد: همین برپایی مجالس عزاداری شهادت حضرت زهرا”سلام الله علیها” و سیدالشهدا”علیه السلام در محرم و صفر مقدمات قیام بزرگ حضرت مهدی”عج” می باشد.

خطیب نماز جمعه پیشوا افزود: قیام حضرت فاطمه”سلام الله علیها” برای این بود که غباری بر چهره دین ننشیند و اکثریت دین مد نظر بود تا آسیبی به دین نرسد.

وی در رابطه با واقعه عاشورا هم گفت: هدف از قیام سیدالشهدا”علیه السلام” هم برای این بود تا اسمی از دین اسلام بماند و دین به طور کلی از بین نرود، و اگر مردم مدینه به قیام حضرت زهرا”سلام الله علیها” جواب مثبت داده بودند کار به واقعه عاشورا نمی رسید.

 

امام جمعه پیشوا در ادامه خطبه های خود به فرارسیدن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: مهمترین دستاورد انقلاب اسلامی استقرار حاکمیت شرعی خداوند و تحقق نظام ولایی و نفی حاکمیت ظلم و دروغغ است.

خطیب نمازجمعه پیشوا افزود: جامعه ایران قبل از انقلاب یک جامعه سلطه پذیر بود که بعد از سال  مردم ایران۵۷ عزتمند و عزیز شدند.

حجت الاسلام باقری تصریح کرد: آنچه که نظام مقدس ما را علی رغم شیطنتها و مایوس بودن برخی دوستان داخلی ۴۰ ساله کرد، تنها وابستگی فکری و دینی به ولی امر بود.

وی ادامه داد: پیوستن امت و ولایت بود که انقلاب را حفظ کرد و اکنون دشن در تلاش است تا بین این دو جدایی بیاندازد.

امام جمعه پیشوا اظهار کرد: منظور از امت همان پابرهنگانی هستند که انقلاب کردند و تا الان آن را حفظ کرده اند نه سرمایه داران و نه آنهایی که هیچ نقشی در انقلاب اسلامی نداشته اند.

حجت الاسلام باقری به تمرکز دشمن بر روی مستضعفین اشاره کرد و عنوان داشت: امروز هدف دشمن این است تا مستضعفین و پابرهنگان را از ولایت جدا کند و ما اگر می خواهیم این عمر ۴۰ ساله انقلاب به چندصد سال برسد باید باید ولایت پذیری و آن ولایتمداری را حفظ کنیم.

خطیب نماز جمعه پیشوا تصریح کرد: همین ولایت پذیری بود که در فتنه های بزرگ و گردنه های دشوار این امت را نجات داد، در جنگ و بعد از آن فتنه های گوناگونی که هرکدامشان می توانست یک کشور را زمین گیر کند.

 

 

وی گفت: مردم تمام این تهدیدها را به برکت ولایت محوری به فرصت تبدیل کرده اند و ضامن بقای انقلاب اسلامی همین ولایت پذیری و ولایتمداری می باشد.

امام جمعه پیشوا افزود: این ولایت پذیری باید هم در بین مردم باشد و هم در بین مسئولین، نباید ولایتمداری برای مردم باشد و چپاول برای مسئولین، حتی ولایت پذیری برای مسئولیت واجب تر و اوجب است.

حجت الاسلام والمسلمین باقری ادامه داد: امروز ولایت پذیری در بین مسئولین کمتر شده و این خلاء احساس می شود اما در بین مردم روزبه روز در حال تکامل و بیشتر شدن  است و این محبوبیت هم در کشور و هم در دنیا در حال بیتشر شدن می باشد.

خطیب نمازجمعه پیشوا گفت: انقلاب اسلامی در این ۴۰ سال گذشته نشان داد که در کنار حفظ ارزشهای الهی و انسانی در حوزه های مختلف پیشرفت کرده و در طراز اولین ها قرار گرفته است.

وی به برخی از پیرفت های ایران اشاره کرد و افزود: نوآوری در حوزه پزشکی و فناوری، پیشرفت در حوزه انرژی هسته ای، خودکفایی در حوزه نظامی و موشکی و پیشرفت در حوزه های علمی از برکات انقلاب اسلامی می باشد.

حجت الاسلام باقری در مورد  ظرفیت علمی شهرستان پیشوا اظهار داشت: امروز در همین شهرستان قریب به ۲۰هزار داشنجو در حال تحصیل هستند که این یکی از شاخص ترین ظرفیت هایاین منطقه می باشد.

خطیب نمازجمعه پیشوا تصریح کرد: باید توجه داشته باشیم که این پیشرفت علمی کشور در شرایط تحریم بوده است و در این شرایط بوده که به این سطح از پیشرف در حوزه های گوناگون رسیده ایم.

وی گفت: اگر حکومت اسلامی نبود در شرایط تحقیر و ذلت و سلطه پذیری دیگر دولتها شاید به برخی از این امکانات می رسیدیم.

 

 

امام جمعه پیشوا به دیدار اخیر رهبر معظم انقلاب با مردم قم اشاره کرد و افزود: در این مراسم رهبری فرمودند هنوز بعد از ۴۰ سال عده ای می گویند چرا بهانه دست آمریکا می دهید و چرا کاری می کنید که آمریکا مقابل ما بایستد، این حرفها نشان از خیانت و حماقت این افراد است.

حجت الاسلام باقری اظهار داشت: تاریخ نشان داده است که محکم مقابل زورگویی های آمریکا ایستادگی کنیم آنها عقب نشینی می کنند ، زورگویی و استکبار در ذات آنهاست، آنها حتی به دوستان خود هم رحم نمی کنند، همانطور که در قبل از انقلاب به ملت ایران خیانت کردند.

وی به دشمنی آمریکا با ایران اشاره کرد و گفت: در این ۴۰ سال آمریکایی ها شکست های پی در پی از اسلام خورده است و به فرموده رهبری ملت ایران در سال ۵۷ آمیکا را از کشور و در سال ۹۷ آنها را از منطقه بیرون کرده است و این دشمنی آنها را بیشتر کرده است.

خطیب نمازجمعه راه مقابله با آمریکا را توکل به خداوند دانست عنوان کرد: علاوه بر توگل بر خدای متعال، صبروتلاش و دوری از تنبلی و استفاده از ظرفیت جوانان خودمان تنها راه مقابله با استکبار و آمریکا می باشد.

حجت السلام باقری در این رابطه ادامه داد: مدیریت انقلابی و جهادی هم باید باشد تا به پیروزی نهایی برسیم، متاسفانه در این چندساله اخیر مدیریت انقلابی و جهادی نداشته ایم و این یک ضعف می باشد.

 

وی به ظرفیتهای شهرستان پیشوا اشاره کرد افزود: ظرفیتهای فراوانی در کشور وجود دارد که از آن استفاده نشده است نمونه اش همین ظرفیت ۲۰هزار دانشجوی این منطقه که می شود در حوزه ها گوناگون از آنان استفاده کرد.

امام جمعه پیشوا با انتقاد از انتقال حق آبه پیشوا به تهران گفت: کشاورزی این منطقه نه تنها در استان بلکه در کشور بی بدیل است و باید برای گسترش آن تلاش شود اما متاسفانه حق آبه ای را که سهم پیشوا و این منطقه است را به تهران اختصاص داده اند و با این تصمصم گیری کشاورزی این منطقه و دشت ورامین رو به تعطیل شدن می رود.

حجت الاسلام والمسلمین در پایان به ظرفیتهای ورزشی شهرستان هم اشاره کرد و اظهار داشت: جوانان پیشوا در حوزه ورزش هم پتانسلهای بسیاری دارند که نیاز به حمایت های بیشتر مسئولین دارد و باید برنامه ریزی ها دقیق تری برای آنان انجام شود.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *