مسئولین گزارش بدهند برای تحقق شعار “رونق تولید” چه اقداماتی کرده اند

حجت الاسلام باقری از خطاب به دولت و مسئولین گفت: پنج ماه از شورع سال می گذرد، برای رونق تولید در کشور چه کرده اید؟

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه پیشوا حجت السلام والمسلمین در خطبه های این هفته نماز جمعه پیشوا ضمن تسلیت به مناسبت شهادت حضرت جوادالائمه علیه السلام گفت: گاهی سوالی پیش می آید که مگر می شود کودکی هم به مقام امامت و ولایت برسد، باید عرض کنیم که نه تنها می تواند به مقام امامت و ولایت برسد بلکه به خواست خداوند متعال به پیامبری هم می تواند برسد و رسیده است.

خطیب نماز جمعه اپیشوا ادامه داد: خداوند در سوره مریم به این موضوع اشاره کرده که ما پیامبری را در کودکی و سن کم به عیسی داده ایم.

وی افزود: در بحث امامت باید به اراده خداوند توجه کرد و سن ملاک رسیدن به مقام امامت نیست و در موضوع امام جواد”علیه السلام” در یک مجلس قریب به سی هزار سوال از ایشان کردند که ایشان همه را پاسخ دادند و این مسئل باعث تعجب برخی در همان مجلس شد.

حجت الاسلام باقری خطاب به جوانان بیان کرد: جوانان اگر می خواهند زندگی ائمه را به طور کامل مطالعه کنند، کتاب انسان ۲۵۰ ساله را مطالعه کنند که کتابی مناسب و بسیار روان می باشد که دوره زندگی معصومین را به چهار دوره تقسیم کرده است.

امام جمعه شهرستان مقدس پیشوا در ادامه خطبه دوم نماز جمعه به شعار سال اشاره کرد و گفت: پنج ماه از شروع سال ۹۸ و نام گذاری سال توسط مقام معظم رهبری می گذرد، حال مسئولین و دولت باید بیایند و توضیح بدهند در این مدت برای تحقق این شعار چه اقداماتی انجام داده اند.

وی عنوان داشت: آقایان بیایند و در محضر مردم بگویند تولید را رونق داده اند و یا برعکس عمل کرده اند و شرکتی که می تواند  را۲۰۰ نیرو مشغول به کار کند چرا باید با ۱۰ نیرو کار کند.

حجت الاسلام باقری ادامه داد: فرماندار و مسئولین شهرستان هم باید پاسخگو باشند و گزارش بدهند چه اقداماتی را برای رونق تولید در پیشوا انجام داده اند.

خطیب نماز جمعه پیشوا افزود: چرا باید مرغداری های بزرگ در همین شهرستان تعطیل شوند، چرا سازمان ها برای صدور مجوز کارگاه های کوچک شرایط و قوانین سختی دارند که گاهی باعث پشیمانی تولید کننده و سرمایه گذار می شوند.

امام جمعه پیشوا به بحث کم آبی شهرستان هم اشاره کرد و گفت: در هفته ای که گذشت جلسه ای با مدیرآبفای جنوبشرق استان تهران داشته ایم که قول هایی برای رفع این مسئله داده اند و باید منتظر عملی شدن آنها باشیم که مهمترین آن رسیدن آب سد ماملو به شهرستان پیشوا در خرداد ماه سال ۹۹ می باشد.

وی ادامه داد: مردم هم باید از مسئولین مطالبه کنند و پیگیر باشند، باید در تاریخ اعلام شده مردم از مسئولین پاسخ بخواهند که این مطالبه گری برای رسیدن و حل شدن مشکلات بسیار مهم و تاثیرگذار است.

حجت السلام و المسلمین باقری همچنین به مسئله احداث موکب شهرستان پیشوا در کربلای معلی در ایام اربعین اشاره کرد و عموان داشت: به امید خداوند و لطف اهل بیت امسال موکب شهرستان در کربلای معلی برپا می شود که در این رابطه احتیاج به حضور و کمک هیئتها و مردم می باشد.

امام جمعه پیشوا افزود: علاوه بر حضور نیروی انسانی، به اقلام اولیه مانند پتو، موکت، چادرهای بزرگ، انواع مواد خوراکی و غذایی، آب معدنی، تیم پزشکی متخصص و عمومی، نیروهای فنی و هئیتی بسیار لازم و ضروری می باشد.

 

خطیب نماز جمعه پیشوا در پایان و طبق روال هرهفته به معرفی کتاب پرداخت و کتاب “یادت باشد” را که زندگی نامه شهید مدافع حرم، شهید حمید سیاهکلیمی باشد را معرفی کرد و توصیه کرد که زوج های جوان حتما این کتاب را با هم بخوانند.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *