۱۱ درصد از محصولات گلخانه ای کشور در پیشوا تولید می شود/ پایانه تجاری یکی از نیازهای شهرستان می باشد.

امام جمعه پیشوا: ۱۱ درصد از محصولات گلخانه ای کشور در اختیار پیشوا می باشد اما بدلیل نبود پایانه صادرات سود آن نصیب واسته ها می شود.

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان مقدس پیشوا حجت السلام والمسلمین روح الله باقری امام جمعه پیشوا در خطبه های این هفته نماز عبادی سیاسی جمعه پیشوا ضمن تبریک ایام ولادت حضرت زینب ” سلام الله علیها” در مورد ویژگی های اخلاقی این بانوی بزرگوار گفت: زینب کبری “سلام الله علیها” شخصیت بی نظیر و موفق بود که اگر بررسی شود می تواند بهترین الگو برای زنان و مردان جامعه ما باشد.

امام جمعه پیشوا ادامه داد: انتخاب درست در زمان های حساس یکی از ویژگی های ایشان بود، این اخلاق و اعتقاد درست زینب کبری”سلام الله علیها” بود که او را از دیگر زنان متمایز می کرد.

وی با اشاره به دوران حکومت امام علی”علیه السلام” افزود: انتخاب مردم بود که علی”علیه السلام” را ۲۵ سال خانه نشین کرد، علی”علیه السلام” در زمان حکومت همان علی”علیه السلام” ۲۵ سال گذشته بود اما باید مردم می فهمیدند و می خواستند و عمل می کردند.

حجت السلام باقری به فتنه سال ۸۸ هم اشاره کرد و بیان داشت: در سال ۸۸ این خواست و حضور مردم بود که به آن فتنه خطرناک پایان داد، مردم ما در جنگ و پس از آن در سالهای ۷۸، ۸۸ و ۹۸ حضوری مستمر داشتند و ما اینگونه در این فتنه های مختلف پیروز شدیم.

خطیب نماز جمعه پیشوا گفت: ما ثابت کردیم که در فتنه های سیاسی دشمن داخلی و خارجی را شکست می دهیم، دشمن فهمیده که در جنگ نیابتی هم توان مقابهبا ما را ندارد و از این رو در فتنه ۹۸ معیشت مردم را نشانه گرفته اند و چند سال است که روی آن کار می کنند.

امام جمعه پیشوا ادامه داد: عده ای در داخل کشور همصدا با دشمن دارند القا می کنند که راه نجات اقتصاد رابطه با آمریکا است و عده ای دیگر هم از جمله برخی چهره ها و سلبریتی ها و رسانه ها و آنهایی که به مدافعان حرم و مدافعان حریم کشور زخم زبان می زدنند هم آن را تکرار می کنند.

وی گفت: هدف دشمن ضربه زدن به نظام و کشور است و برای رسیدن به هدفش دست به هرکاری هم می زند و الان هم معیشت و اقتصاد را نشانه گرفته است و متاسفانه برخی مسئولین هم همان را ادامه می دهند.

حجت الاسلام باقری اظهار داشت: مسئولین بدانند معیشت مردم در گرو مذاکره با دشمن نیست، عمده این مشکلات اقتصادی در ضعف مدیریت است، ما در کشور مسئول بی تدبیر داریم که این مشکلات به وجود می آید.

خطیب نماز جمعه پیشوا افزود: ما در کشورمان گاز کم نداریم، اما چرا امروز مشکل گاز از دغدغه های مردم شده است، این نشان دهنده مدیریت ضعیف مسئولین است.

امام جمعه پیشوا در رابطه به آلودگی هوا هم گفت: آلودگی هوا ربطی به تحریم ها و دشمن ندارد، این ضعف مدیران است که باعث به وجود آمدن این شرایط می شود، وقتی در این شرایط وزرا و معاونین به مازندران می روند اوضاع مدیریتی همین می شود.

وی افزود: ما در شهرستان پیشوا صنایع آلاینده نداریم اما سهم آلودگی شهرستان پیشوا از تهران بیشتر است، با این حال عوارض آلودگی به تهران تعلق م یگیرد ولی به پیشوا نمی رسد.

در ادامه حجت الاسلام والمسلمین باقری به شعار سال اشاره کرد عنوان داشت: در اواخر سال رونق تولید هستیم، آقایان مسئول بیایند و برای مردم گزارش دهند برای تحقق این شعار چه اقداماتی انجام داده اند، در همین شهرستان چه اقداماتی برای شهرک صنعتی پیشوا انجام شده است، چه موانعی را از سر راه تولید کنندگان برداشته اند، ۱۱ درصد از گلخانه های کشور در اختیار این شهرستان است، ۴ هزارتن محصولات سفی و کشاورزی گلخانه ای در پیشوا تولید می شود چرا از این ظرفیت استفاده نمی کنند.

خطیب نماز جمعه پیشوا اظهار داشت: این شهرستان نیاز به یک پایانه تجاری دارد تا بشود محصولات کشاورزی را به طور مستقیم صادر کرد و واسته ها را حذف کنیم، در این مدت که بنده در این شهرستان هستم نه کلنگی به زمین زده شده و نه ربانی قیچی شده است. حجت السلام باقری در پایان به سفر آیت الله رئیسی به شهرستان پیشوا هم اشاره کرد و گفت:  از رئیس دستگاه قضایی کشور تشکر می کنم، اینگونه برنامه ها و اقدامات جهادی و انقلابی یک مدیر دلسوز است که جامعه را امیدوار می کند، اینگونه نظارت و پیگیری ها و بازدیدها باید در تمام ارگانها باشد و بیشتر شود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *